Zavrieť správu

Niečo sa pokazilo


Nesprávna odozva serveru. Skúste znova načítať stránku.

Detská obuv

Na detskej obuvi
si dávame
skutočne záležať

Na detskú obuv kladieme u Baťu dlhodobo vysoké nároky
a pri jej návrhu i výrobe si dávame obzvlášť záležať.
Všetka detská obuv prechádza dôkladným
testovaním v nezávislých laboratóriách AZL Otrokovice
a využívame i odborné testy z globálnej siete laboratórií poprednej
svetovej spoločnosti SGS.
Vždy tak u nás nájdete obuv zodpovedajúcu trendom danej sezóny,
ktorá je zároveň maximálne bezpečná
a prispôsobená potrebám detských chodidiel.

Garantujeme, že naša obuv a materiály
prichádzajúce do kontaktu s detskou nohou sú:

Priedušné a komfortné

veľmi dobre sajú a majú výbornú priepustnosť, používame stielky
z vyčinenej kože a obuvnícke podšívkové textílie

Testované na prítomnosť

vylúhovateľných nebezpečných látok, napríklad formaldehydu
a ťažkých kovov, chrómu s alergénnymi i možnými karcinogénnymi účinkami

Odolné proti potu

a zapúšťaniu farieb, znečisteniu

Bez alergénneho niklu

pri kovových ozdobách a zapínaní

Bez chemických výparov

mikróbov či plesní

Detská obuv od Baťu je vyrobená
s láskou a testovaná s maximálnou
dôslednosťou.

Ideme kupovať
detskú obuv

1. Meranie a výber správnej veľkosti

Správne zmeranie chodidla je základ úspešného výberu. Dĺžku nohy meriame vždy v stoji od najvzdialenejšieho oblúka päty ku koncu najdlhšieho prsta. Náš personál zmeria vždy obe nohy v ponožkách, ktoré dieťa bežne nosí. Obuv následne voľte o trošku väčšiu, než je samotné chodidlo. V priestore pred prstami musí byť ponechaných 10-15 mm veľkostného nadmerku. Polovica tohto priestoru slúži ako rezerva na rast, druhá polovica na pohyb prstov pri chôdzi. Okrem vhodnej dĺžky nezabudnite ani na šírku. Tá by mala zodpovedať obvodu nohy v oblasti prstových kĺbov. Príliš široká topánka nohu dostatočne nezafixuje a prsty budú namáhané nadmerným tlakom. Úzka obuv, naopak, obmedzuje krvný obeh a spôsobuje deformácie nohy.

2. Starostlivosť odborného personálu našich predajní

Pri nakupovaní obuvi pre najmenších vždy vyžadujte nielen kvalifikované zmeranie dĺžky nôh dieťaťa, ale tiež overenie dĺžky vnútorného priestoru vybranej obuvi. Personál predajne teda zmeria nielen nohu, ale po započítaní veľkostného nadmerku zmeria aj vnútorný priestor obuvi zodpovedajúci veľkosti. Iba zmeranie nohy nestačí, pretože veľkostné označenie obuvi je orientačné. Skutočná veľkosť sa môže do istej miery líšiť (je ovplyvnená tvarom kopyta, strihom a materiálovým zložením obuvi). Pamätajte, že aj tá najkvalitnejšia obuv v nesprávnej veľkosti môže nevratne poškodiť nohy vášho dieťaťa.
Správnu veľkosť obuvi je tiež možné overiť vybratím vkladacej stielky, na ktorú sa dieťa postaví. Hodnota veľkostného nadmerku je tak jasne viditeľná.
Odborný personál našich predajní vám rád poradí, aký tvar alebo šírka obuvi sú pre vaše dieťa najvhodnejšie, takisto aký typ obuvi je ideálny na daný účel.

3. Prechádzka

Nechajte dieťa v nových topánkach prejsť sa po predajni.
Sledujte, či sa mu obuv pri chôdzi nekĺže
z päty alebo ho, naopak, neodiera.

Po akej obuvi siahnuťPo akej obuvi siahnuť

Tvar

Topánka by mala kopírovať prirodzený tvar detskej nohy. Predná časť musí mať priestornú okrúhlu špičku. Špicatá obuv je pre deti nevhodná. Okrem nepohodlia môže spôsobiť deformity prstov.

Materiály

Vyberajte obuv, ktorá je vyrobená z prírodných materiálov. Topánka by mala byť mäkká, priedušná, schopná absorbovať vlhkosť a prispôsobiť sa tvaru nohy. Vhodné materiály sú najmä koža a textil.

Stielka

Vzhľadom na zvýšené potenie detských nôh je dôležité, aby bola obuv vybavená vlepovacou alebo vkladacou stielkou z dobre sajúceho materiálu.

Podpätok

Voľte čo najnižší a s čo najväčšou plochou pre udržanie stability dieťaťa.

Opätok

Vnútorný diel v pätovej časti obuvi by mal byť dostatočne tuhý, vysoký a dlhý. Noha v obuvi musí byť dokonale fixovaná a nesmie dochádzať k nežiaducim bočným pohybom päty. Naučte dieťa používať obuvák. Zamedzíte tým zničeniu opätku a celej pätovej časti obuvi.

Ohybnosť obuvi

Na mieste, kde sa noha pri chôdzi ohýba (t. j. v oblasti prstových kĺbov), musí byť obuv čo najohybnejšia. Tuhá a nepoddajná obuv zvyšuje únavu, narušuje pohodlie chôdze a zdravý vývoj nôh.

Tlmiace vlastnosti

Vyberajte obuv vybavenú podošvou s tlmiacimi vlastnosťami. Chráni pred opotrebením kostí, kĺbov, chrupaviek a poškodením chrbtice dieťaťa.

Hmotnosť a strih obuvi

Čím ľahšia, tým lepšie. V najmenších veľkostných radoch kupujte svojmu dieťaťu obuv výhradne členkovú. Odporúčame obuv šnurovaciu alebo uzatváranú remienkom na sponu či na suchý zips.

Noha malého dieťaťa rastie v priemere o 15 až 18 mm za rok, u starších detí o 8 až 12 mm. Rast však nie je plynulý a prebieha v skokoch. Preto môžu niektoré deti vyrásť zo svojich topánok už za 2 až 3 mesiace. Do 4 rokov majú deti v nožnej klenbe tukové vankúšiky, ktoré ju chránia pred zaťažením. Je teda zbytočné vybavovať obuv najmenších detí technológiami podporujúcimi vývoj klenby. Pozornosť treba venovať skôr správnemu tvaru a veľkosti obuvi. Kosti malého dieťaťa totiž zostávajú dlho chrupavkovité. Sú teda mäkké a schopné sa rýchlo deformovať nesprávnou obuvou alebo nadmerným zaťažením. Detské chodidlá majú navyše zníženú citlivosť voči bolesti a tlaku. Preto deti horšie odhadujú, či im obuv dobre sadne a je pohodlná. Hrozí tak, že budú nosiť nevhodnú obuv bez toho, aby na to upozornili. Vždy je potrebné dbať na to, aby si deti obúvali obuv na účely, na ktoré je vyrobená. Vždy sa preto v obchode oboznámte s tým, do akej kategórie vami vybraná obuv spadá.

Naše kategórie
detskej obuvi

1. Do škôlky, školy i do mesta

Keď sa vaše dieťatko vydáva každý deň za dobrodružstvom všedného dňa, ubezpečte sa, že je pri objavovaní sveta v pohodlí, a obujte ho do obuvi od Baťu. Spĺňa totiž prísne kritériá kladené na detskú obuv. Venujte pozornosť kvalitnej koženej stielke a dostatočnej priedušnosti, vďaka čomu sú topánky z našej kolekcie vhodné na celodenné nosenie. Ich tvar navrhnutý v spolupráci s odborníkmi zas zaistí zdravý vývoj nôh. Sú tak ideálnymi parťákmi na cestu do škôlky, školy alebo do mesta.

2. Pre malé princezné i staršie slečny

Slávnostná obuv pre malé i väčšie slečny, ktoré si chcú obuť črievičky do divadla, na ples alebo sa blysnúť na oslave pred kamarátmi. Zdobená obuv hodná ozajstných princezien nasleduje módne trendy a okúzli nielen všetky malé parádnice, ale aj ich rodičov. Prešla tiež starostlivým testovaním. Zdobené črievičky nie sú určené na každodenné nosenie, no na špeciálne príležitosti ich doprajte svojim deťom a nemusíte sa báť, že by jedna črievička zostala hneď na prvom schode.

3. Na ihrisko i do prírody

Obuv, v ktorej deti vyrážajú za zábavou vonku, by mala byť nielen pekná, ale predovšetkým bezpečná a odolné. V letnom období pri sandálikoch dbajte na krytú špičku, ktorá zabraňuje poraneniu prstov pri hre aj na výletoch. Bezpečnosť detských nôh zvyšuje i pevná pätová časť poskytujúca dostatočnú oporu. Na letné radovánky pri bazéne zaobstarajte svojim deťom otvorenú obuv, napr. žabky, ktoré zvýšia hygienický komfort ich nožičiek a zabránia pošmyknutiu. Na pieskovisko postačia plátenné tenisky, na výpravu do lesa zvoľte radšej pevnejšiu obuv. V zimnom období vyberajte obuv zateplenú a z odolných materiálov, ktoré chránia nohu pred mokrým snehom a umožňujú jednoduchú údržbu. Zamerajte sa na zvršok s nepremokavou úpravou, ktorú môžete ešte podporiť použitím impregnácie. Vďaka kvalitným materiálom navyše obuv vydrží hodiny behania na detských ihriskách i v prírode. Vybavte svoje deti pohodlím v obuvi z našej kolekcie.

4. Na doma

V obuvi na doma trávi väčšina detí napokon najviac času. Zamerajte sa preto na výber papučiek, ktoré sa nielen páčia, ale zároveň dobre sedia a spĺňajú prísne požiadavky na ne kladené. Chôdza naboso je pre správny vývoj detských nôh to najlepšie, ale len za predpokladu, že dieťa behá po mäkkých a nerovných povrchoch, ako je tráva alebo piesok. Naopak, bosá chôdza po tvrdých, hladkých povrchoch (dlažba, plávajúce podlahy) je pre chrupavkovitú detskú nohu absolútne nevhodná a môže viesť aj k dlhodobým zdravotným problémom. Vyberte si z našej kolekcie obuvi na doma, kde nájdete hravý dizajn, veselé farby a najkvalitnejšie materiály. Detským nožičkám zaistíte zdravé pohodlie po celý deň.

Baťa venuje detskej obuvi maximálnu pozornosť.
Používa vyspelé technológie dokonale spájajúce požiadavky na zdravotne bezchybnú obuv a atraktívny vzhľad.
Pre detskú obuv vyberáme tie najlepšie materiály a staráme sa o to, aby vaše deti dostali vždy tú najvyššiu kvalitu.

Zdravie a pohodlie detí je pre nás vždy na prvom mieste. Naozaj zdravotne bezchybnú a dokonale premyslenú obuv nájdete v predajniach Baťa a na bata.sk.

Objavte detskú kolekciu

Zdieľajte detskú obuv

Načítava sa...

Odoslali sme nové heslo na Váš e-mail.

Pokračovat na přihlášení

Stratili ste heslo?

Je jednoduché stratiť prehľad o vašich prístupových údajoch. Chceme vám preto pomôcť s jednoduchou obnovou hesla.

Ak potrebujete pomoc, kontaktujte nás na adrese kontakt@bata.sk alebo na telefónnom čísle 0850 311 999.

Prihlásenie

Zabudli ste heslo?

Ak potrebujete pomoc, kontaktujte nás na adrese kontakt@bata.sk alebo na telefónnom čísle 0850 311 999.

Boli ste úspešne prihlásený ako

Načítava sa...

Ďakujeme, že ste sa k nám pridali

Stačí iba skontrolovať Váš e-mail a potvrdiť prihlásenie k odberu. Ste už blízko k novinkám od Baťu! Berieme spam veľa vážne, chceme preto mať istotu, že je všetko správne.