Zavrieť správu

Niečo sa pokazilo


Nesprávna odozva serveru. Skúste znova načítať stránku.

Starostlivosť o obuv

Správnou starostlivosťou predľžite život svojej obuvi

Šíriť všeobecné povedomie o správnom ošetrovaní obuvi patrí medzi základné priority našej spoločnosti. V súčasnej dobe sa používa veľké množstvo materiálov, od mnoho druhov usní, až po materiály syntetické a textil. Základné znalosti o použitých materiáloch, spolu so správnym ošetrovaním a starostlivou údržbou, predlžujú životnosť Vašej obuvi.

Stačí málo a Vaša obuv bude slúžiť oveľa dlhšie a stále vo vysokej kvalite.

Starostlivost o obuv

VŠEOBECNÉ ZÁSADY STAROSTLIVOSTI O OBUV

 • Obuv pred prvým použitím naimpregnujte aspoň v troch tenkých vrstvách (pri silnej vrstve hrozí premočenie a poškodenie vrchného materiálu).
 • Ďalšiu aplikáciu robte v závislosti od počasia a intenzite nosenia obuvi. Po istom čase užívania je potreba obuv vyživiť krémom.
 • Obuv je nutné po každom použití nechať dôkladne vyschnúť a vyvetrať s vybranou vkladacou vložkou. Aj po krátkom použití dochádza k zvlhnutiu vnútrajška obuvi vplyvom potenia nôh. Toto prostredie je potom ideálne pre tvorbu baktérií a mykóz.
 • Po vyzutí obuv napnite na napináky zodpovedajúcej veľkosti, aby si udržala tvar.
 • Používaním nedostatočne vysušenej obuvi dochádza k nadmernému opotrebeniu (obzvlášť vnútorného vybavenia obuvi).
 • Pri prevlhnutí obuvi môže vnútorné vybavenie púšťať farbu.
 • Striedajte často a pravidelne obuv, najmä v daždivom počasí (neodporúčame používať každodenne rovnaký pár). Predlžujete tým jej životnosť.
 • Premočenú obuv vypchajte novinami a postupne sušte mimo priamy dosah zdroje tepla.
 • Sýte a pastelové farby vrchných materiálov môžu v priebehu užívania zreteľne zosvetliť. Pravidelnou údržbou špeciálnym impregnačným prípravkom alebo krémom možno farebnú zmenu zmierniť.
 • Obuv vyrobenú zo syntetických materiálov stačí utrieť handričkou, zbaviť nečistôt a preleštiť hubkou, nie je nutné ju krémovať. Je treba si však uvedomiť, že syntetické materiály nedosahujú také vlastností ako priedušná, kvalitná useň.
 • Textilnú ani inú obuv zásadne neodporúčame prať v práčke alebo čistiť s použitím saponátových prostriedkov.
 • Včasne vykonávajte základnú údržbu alebo výmenu opotrebovaných pätníkov, podošiev (prípadne podrážok), vkladacích či vlepovacích vložiek alebo šnúrovadiel. Zabránite tým poškodeniu ďalších súčastí vašej obuvi.
 • Usňová obuv aj obuv z brúsených usní a textilu nie je v žiadnom prípade neobmedzene odolná proti vlhkosti – vhodnou impregnáciou zvyšujeme jejodolnosť proti von¬kajšej vlhkosti (dážď, sneh), ale aj proti znečisteniu. Jediným druhom obuvi, ktorý odoláva pôsobeniu vody bez negatívnych zmien, je obuv celoplastová alebo celogumená.
Kartac

Ďalej môžete pokračovať na:

Načítava sa...

Odoslali sme nové heslo na Váš e-mail.

Pokračovat na přihlášení

Stratili ste heslo?

Je jednoduché stratiť prehľad o vašich prístupových údajoch. Chceme vám preto pomôcť s jednoduchou obnovou hesla.

Ak potrebujete pomoc, kontaktujte nás na adrese kontakt@bata.sk alebo na telefónnom čísle 0850 311 999.

Prihlásenie

Zabudli ste heslo?

Ak potrebujete pomoc, kontaktujte nás na adrese kontakt@bata.sk alebo na telefónnom čísle 0850 311 999.

Boli ste úspešne prihlásený ako

Načítava sa...

Ďakujeme, že ste sa k nám pridali

Stačí iba skontrolovať Váš e-mail a potvrdiť prihlásenie k odberu. Ste už blízko k novinkám od Baťu! Berieme spam veľa vážne, chceme preto mať istotu, že je všetko správne.